30 Ekim 2012 Salı

langıııırttt ve gacıııırtttt


Arkadaşlarım ve Berk'in arkadaşları, Berk'e langırt almışlar. Bayramdan önce geldi koli, akşam evde beraber açtık. Çok sevindi, deli sevindi, tek tek aradık, teşekkür etti. Hatta Elif'ine seni seviyorum dedi. Ben bile dumur oldum, sevdiğini biliyorum ama söylemesine şaşırdım.

17 Ekim 2012 Çarşamba

Çünkü 4 yaşında


4 yaşında olmayı çok önemsiyor, 18 yaşını hiç hayal bile edemiyorum. Artık dünyayı bile kurtarabilir, o bir 4 yaş...

Duygularını net biçimde ifade ediyor, ağrısını, sıkıntısını net biçimde anlatıyor, daha bir gelişmiş şekilde duygu sömürüsü yapabiliyor ;

B: Annee, eyer ben ikinci doomgününü hakedersem !!!! sana da pasta alcam, hem de süpliz, ne biliyon mu ? Vinksli

( Winks kız kahramanı,Dulu'nun da varmış, winksi hiç sevmem ama ben de kızım Berk'e göre )

12 Ekim 2012 Cuma

naffıııl


12 Ekim 2012 Cuma , saat 06.45, Berk kendiliğinden uyandı, kendi kendine tuvalete gitti, sorunsuz bir biçimde el yıkadı, diş fırçaladı, burun spreyini yaptırdı, sonra mutfağa gitti hadi şulup içelim dedi.

Bu anı çok bekledik biz, hiç firesiz, hepsi sorunsuz, hadi demeden, Murat da ben de ağlamak istedik, yine geç kaldık ama bugünü ömrümüz boyunca unutmayacağız !

5 Ekim 2012 Cuma

japonya


Siparişini verdiğim Doc Hudson geldi, Murat ve ben çok sevinçliyiz, artık bitti diye içimizde bir umut vardı, çok sevgili bir teyzesi doğumgününde ne dilek tuttun dediğinde, salı tuluncu alaba demişti ama tınmama seçeneğini kullandık.

Dün akşam Doc'u görünce çok sevindi, teşekkür etti. Bir ara kutusunun ardındaki diğer arabaların resimlerine baktı, bizde hepsi var dedi,Lizi yok ama olsun dedi. Ay dedim sonunda tamah etti.

2 Ekim 2012 Salı

mutlu ol...


Berk ile ilk kez çok uzun süren, göz göze bakışarak, duygularımızı ifade ederek bir konuşma yaptık...Berk'in deyimiyle soybet ettik, pazar günü Ege'nin partisinde olanlardan sonra...

Annemlerin kapısında asansörü beklerken ;

A: Berk bugün ne beni, ne dedesini hiç üzmedi ,çok akıllı,usluydu, hep söz dinledi.
N: Zaten benim Berk'ten beklediğim bu ananesi, akıllı ve uslu olması
B: Palti yapacak mısın ?
N: Hayır Berk, parti olmayacak, benim ikna olmam lazım arkadaşlarınla geçinebildiğine...