3 Nisan 2012 Salı

öldülemessin

Bugün bizim evde temizlik var. Her temizlik öncesi de ayrıca temizlik var.Evet ben de o dalga geçilen gruptanım,temizlik öncesi evi temizlerim.

Kadıncağız evi temizeyebilsin diye, ortalığı temizlemek zorundayım.
Kafayı çalıştırsam, pazar günü terör estirirdim ama şipşakçının kurs günü olduğunu unutmuşum ! Dün evi toplayacağım diye canım çıktı, dokuz pazartesi bir arada derler ya, aynen öyleydi.

Salonu adım atabilmek, koltuklara oturabilmek için topladım. Aksi gibi, bulaşık makinası dolu, tezgah da dolu üstelik, yemek yapılması lazım bu akşam için.
Çamaşırların toplanıp, diğerlerinin yıkanması, toplananların ütülenmesi gerekli.

Oyuncakların yerini bilebilmek için çekmeceler boşaltılıp, yeniden düzenlenmesi gerekli.

Berk'e de zaman ayırmak gerekli. Berk'e zamanı şeker yemesine, çikolata yemesine izin vererek ayırdım. Telefonu eline verdim.

İşe giriştim. Vakit kalsaydı banyo da yaptıracaktım Berk'e. Kıyamam gelip gidip hagi oynayalım dedi. İşte dağıtmasanız böyle olmaz, oyun oynardık diye söylendim. Akşam talimatları verdim, bu son dedim, son kez böyle olacak ! Bugün ev temizlenecek ve bundan sonra ben bir daha bu kadar yorulmayacağım, her akşam oyuncaklar toplanacak, bulaşık makinası boşaltılmadan yatılmayacak, çamaşırlar anında toplanacak, ütü anında yapılacak falan filan...

Berk ben ütü yaparken yanıma geldi, anneee dondurga alalım dedi. Tamam dedim. Buzluğa atmıştım bir tane zor durumlar için, sen git otur ben getiriyorum dedim.

Aman Tanrım!!!! Yok !!! Eh beee Murat, öldürürüm seni dedim. Sonra hah dedim, kıymanın arkasında kalmış.

İçeri girdim, somurtan bir surat

Babamı öldülemessin !!!

Anaaa dışımdan söylemişim !!!

Yok annem dedim, ben tabi ki öldüremem babanı, ben senin dondurmanı yedi sandım, kızdım, yanlış anlamışım dedim.

Tamam dedi.

Akşam babasını görmeden uyudu. Sabah babasına, annem seni öldülecekti, ben öldülemessin dedim dedi. Murat yine hayal sandı. Babacım annen öyle şey yapmaz dedi.

Şey dedim, doğru söylüyor.Olay böyle böyle oldu.

Berk gururla, ben sana dedim baba dedi, ispiyoncu

Farketmez kardeşim, o ev toplu kalacak, yoksa öldülülüm, o ka!Şipşakçının kamerasından,tamam be iyi pozlar da çekiyor, mahçubuz napalım, övelim bari,güzel poz tamam ancak es geçilmesin bilader, üründe benim de katkım var :)


35 yorum:

 1. Nil sen bu kadar iş yaptın madem ne demeye yardımcı alıyorsun ki? kahve içmek için eküri mi? ya tamam ben de üstünkörü evi toparlarım ama ütü mütü elimi sürmem. ayrıca kesinlikle haklısın. bir kere boşverdim mi ipin ucu kaçıyor. Dokuz pazartesiyi ilk defa duyuyorum.

  çekilen güzel kardişim. Berk bu kadar tatlı olmasa, yakalayabilir mi bu pozu şipşakçı de bakem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilhan, ütüyü yeni aldım, taksidi yeni bitti,ütüye kıyamıyorum,ondan kendim yapıyorum:))

   Kadıncağız kahve içiyorsa tek başına içiyor ben işteyim:))

   Hee ben yaptım onu:)))

   Sil
 2. ben temizlik filan anlamam.
  bu postta gördüğüm en güzel şey, Berk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben temizlik filan anlamam derken dün akşam neden bu derece yorulduğumun özetini yazdın aslında hemşerim, anlamadığınızdan tek başına yoruluyoruz:))))

   Sana katılıyorum Cüneyt:)) bence de pek bi güzel:)))ben doğurdum demişmiydim:P

   Sil
 3. Vallahi hafta sonları benimde halim senden farksız yani iç güveysinden halliceyiz biz hepimiz. Önceleri bende çok kızardım o terörün bir eşi de bizim evde eserdi. Taki bir piskoloğun lafını duyana kadar. Dedi ki sen herşey derli toplu olsun çıt çıkmasın herşey muazzam olsun istiyorsun ama bu yalnızca yaşanmayan bir evde olur yani birşeyler dağılıuyorsa bir yerlerden çocuk sesleri geliyorsa hiçbirşey düzenli değilse o zaman anlaki o ev gerçekten yaşanan bir ev ve şükretki yaşayan yaşanan bir evde yaşıyorsun. Hiç böyle düşünmemiştim ben ve o günden sonra bazen aman boşveeer diyorum çamaşırları illaki o gün toplamıyorum oyuncaklar bazen öyle dağılıyorki boşver diyorum toplamıyorum ee tabi herşey için bunu yapamıyorsun ama daha önceki kendimi kasmalarım yok artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Sibelciğim, inan kasmıyorum, kasmadığımdan bu kadar dağılıyoruz, kadın gelmeyecek olsa dün bu kadar hırpalamazdım kendimi. Ben düzen aşığı değilim ama bari oturduğumuz alan biraz derli toplu olsa ne güzel olur, çat kapı biri gelse rezillik yani. Annemin evi her daim çat kapı gidilecek yerdir, bize gelinse ev sürekli az önce parti verilmiş gibi:)

   Salon zaten Berk'in, çadır var, tamir seti var, arabaları var, topları var...Dedim ya kasmıyorum, diyorum ki biraz kassak keşke:)) Sane denilene uyarsam bizim ev çöp ev olacak:)

   Sil
 4. Nil,annemde yıllardır senin gibi kadın gelmeden evi püri pak eder.Neymiş arkasından ayy ne pis kadınmışş denmesin:))
  Babasına kıyamayan Berk ise tam yimelikk.Şipşakçının vizörüne sağlık:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yakında anneciğinn kıvamına da gelirim ben:))) Ben evi temizleyebilsin diye temizliyorum:P

   Şipşakçı'nın oğlu dayanamaz şipşakçıya, poz da veriyor artık baksana:)

   Sil
 5. murat abim bu işi kıvırmış süper poz.
  yalnız değilsin annem de senin gibi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat abi kim yahu, şipşakçı çekti o pozları :)))

   tabee hergün evini kendi toplayan biri olarak at çamuru teyzeme, onun evi zaten topludur ki bikerem:)

   Sil
 6. Galiba bende o dalga geçilen gruptan olurdum:))Galiba diyorum çünkü biz herşeyi Erol'la ikimiz yaparız.Erol başka insanın gelip evi toplama fikrinden hoşlanmıyor bende çekiyorum kardeş işte:))Ben perde yıkar ütülerim erol cam silerim,Erol evi süpürür ben ben toz alırım her hafta otomatiğe bağlanmış şekilde görevlerini bilir ama artık çok yoruldummmm.

  Ohh şipşakcı sevinsin böyle arkasında onu koruyacak aslanlar gibi evladı olduğu için yaaa Berka varken öldülemessin işte.

  Bizde kırk günün çarşambası bir araya gelmiş derler pazartesi olayını bende senden duydum,birşey daha öğrendim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kırk günün çarşambası ben de bunu yeni öğrendim:))

   Ayla; biz de Murat ile yapardık. Sonra hamilelik döneminde yardımcı gelmeye başladı. Doğurunca bıraktık,batıyordu o para Murat'a. Sonra baktı her pazar evde temizlik, kendi demeye başladı gelsin diye:) Bir de şu an oturduğumuz ev cidden büyük, temizle temizle bitmiyor:)Kadıncağız bir alete zarar verince, höyt diyor bana, yapalım beraber deyince susuyor.Şipşakçının taklitçisi de anlıyor kadının geldiğini eve,şimdi bu akşam eve girince başlar, alla alla yelde benim telliklelim sölee ona bulaya koysun der

   İnanılmaz dağınığız biz bir de üşengeç,bu sebeple birikiyor her yayıntı...
   Ya nasıl oluyor bilmiyorum ama sana yorum yazarken ya da cevap verirken aklıma geliyor; bu sabah Berk elimde pembe oje gördü çek ellerini pembe olacak ağzım dedi. Elkeklel pembeye bayılmaz di mi baba dedi. Şipşakçı mest, ama unutuyor bugün babasının arabasındaydı, yarın benim arabaya biner yine pembe sever:)

   Sil
 7. Ben o ürünü yerimmmm... Güzel poz, temizlikçiden önce temizlik yapmayan var mı ki :) Bir de daha çok yoruluyorum ki ben temizlikçi geleceği zaman :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte benim iç sesim, esmerim, güzelim:)))

   Sil
 8. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 9. Bu nasıl güzel bir fotoğraf Nilim, ben bunun üstüne on puan üretimdeki katkından dolayı sana, on puan fotoğraftaki emeğinden şipşakçıya, yüz puan da gülüşünün güzelliğinden Berkciiime veririm :)

  Yalnız temizlikçi konusunda ben de aynı senin gibiyim :( ev işi kadar nankörünü görmedim, ben de sürekli bitmeyen işlerden şikayet ederim, haliyle azcık sinirlenirim, yine senin gibi sözde bizimkini öldüreceğimi söyleyebilirim :)

  Ama bu postu yazdım aklıma, dikkat edeceğim bizim evdeki muhtemel ispiyonculara :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bi kere benim puanımı fazlalaştır bananeee:)

   Çekiyoruz işte birbirimizi, ben de senin gibiyim:))

   Kesinlikle dikkat et bence,ileride işbirlikçi de olacaklar:))

   Sil
 10. Fotoğraf cidden harika! Emeği geçen herkesin eline sağlık :) Bir ispiyoncu da bizde var :P Dikkat edeyim ben de, iyi oldu yazdığın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrenciğim, aa bir de kızlar babacı olur derler, senin işin daha zor o zaman,babaları ispiyonladıkları müddetçe bence sorun yok:))

   Sil
 11. nil ah o ev toplandıktan sonra "artık dikkat edelim,aldığımız şeyi yerine koyalım" muhabbeti bizde her pazar akşamı yapılır.. ama salı akşamı yine ev aynıdır.. ca

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Sevgi ya, dün üşendim dakka bir, gol bir bulaşık makinasını boşaltmadım mesela:)))

   Sil
 12. Nil;
  Murat'ta bir fotoğraf bloğu açsa da öğrendiklerini paylaşsa:))
  oğluşunda ne şeker.Yerim onun gülüşünü:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süpersin sen Domatessuyum,
   dur akşama söyleyeyim, hem böylece bu kurs gerçek mi anlarız :))))

   Keşke yakından yeseydin, çay içseydik senle...

   Sil
  2. Blog dünyasından çay içmek istediğim çok sevdiğim arkadaşlarım var.
   Ama hiçbiriyle içmedim.
   Bilmiyorum belki birgün.Bakarsın İzmir'e tayin çıkar geliriz .Çay içeriz Berk'i de yeriz:)

   Sil
  3. Bir de Nil,
   Bir erkek karısını fotoğraf kursuna gidiyorum diye kandırır mı?
   Kandırmaz sanırım.
   Hay Allah hiç aklımın ucuna gelmez böyle şeyler.

   Sil
  4. İnşallah birgün Domatessuyum:)

   Bana bakma sen, arada gözü açık kadın profili taklidi yapmaya çalışıyorum:)

   Sil
  5. Senin yüzünden belki oturup çay içeriz diye yazı yazdım heheee:)

   Nil biliyor musun Eşim bu aralar epey kilolandı.Sigarayı bırakınca 2 senede 7-8 kilo fazlası oldu.72 kilodan 80 kiloya çıktı.O yüzden alyansını takamıyor.Gidip alyans alalım dedi yeniden.Biz arada alyanslarımızı değiştiriyoruz.Altında çok yükselmişti.Biraz ucuzlasın alırız demiştim.Zavallım o aralarda gidip gümüş alyans bile aldı.Onu da büyük almış.Arada parmağından düşüyor.
   Aslında benim için parmağında alyansı olmasının çok önemi yok.İnsanın alyansını kalbine takması çok önemli.Sıkma kendini dedim.
   Bazen yanımızdan çok güzel kadınlar geçince gizliden bakıyorum bakıyor mu diye.
   İlk evlilik zamanlarımızda aşırı kıskançlığımı belli ediyordum.Bir keresinde kıskançlığımdan kolunu cimciklemiştim.Adamcağızım anlamamıştı ne olduğunu.
   Artık büyüdüm sanırım.Hafif bir eseri kaldı kıskançlığım ama ben insanların herşeyin kalbinde olduğuna inanıyorum artık.

   İki gün önce bir arkadaşım boşanma kararı almış.Öyle çok şaşırdım ki.Dışardan bakıldığında öyle canım cicim bir evlilikleri var ki.Bana dedi ki eşimle hiç bir zaman samimi olamadık...

   Görünüş hiç önemli değil Nil sadece kalbimizdekiler önemli.
   Nil farkında mısın çenem açıldı yine.
   Ne olacak bu halim...:)

   Sil
  6. Gördüm yazını, hemen okudum, üstüme alınmak istedim,çok güzel yazmışsın.

   Murat'ın da derdi kıskançlık sergilememem, arada böyle takılmalar hayatın tadı tuzu işte, boğmadan, şakalaşmak.Aldatma çok derin bir konu, haklısın herşey yürekte.

   Üzüldüm arkadaşına öyle hissetmek ve hayatı paylaşmak zorunda olmak kötü..Haklarında hayırlı olsun.

   Ben seninle yazışmayı seviyorum, bu sebeple çenen açılmış gibi hissetmiyorum.

   Sil
  7. Nil ben insanların sadece kendilerini aldattıklarına inanırım.Bir başkasını değil.Değer yargıları çok farklı olan bir toplumuz.Cebimizdeki para ,oturduğumuz mahalle değer yargılarımızın göstergesi oluyor.Doğu da bir adamı sevdi diye genç kızın canına kıyarlar.Batıda hele ki kodaman kesimdeysen her gece barda gönlüm hovarda yaşarlar.Kimse birşey demez.
   Nil Tanrım hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.Akıl versin bize.Aklımızı şaşırtmasın.:)

   Sil
  8. aynı açıdan bakıyoruz.aldatma konusunda insan kendini aldatır ama boyutu,amacı da bakışımı değiştirir,içinde hainlik varsa kabul etmem, insanların nefsine hakim olamayıp kendilerini küçültmeleri zaten işin başka boyutu,Allah öyle insanları ıslah etsin. duana yürekten katılıp, amin diyorum.

   Sil
  9. Nil;ben şimdi okula gidiyorum.Ben gelene kadar yeni yazını yaz(arsın)değil mi?
   Benim yorumlar yorum olmaktan çıkıp tartışma programlarına dönüşebilir yoksa.
   Öpüyorum gözlerinden.:)
   Berkinden ensesinden öpüyorum.Enseleri çok tatlı oluyor..:)

   Sil
 13. Bir haftanın anatomisi: ilk üç gün toplanmaya çalışılır, bir günde dağılır ve son üç günde dağınılıkla mücadele edilir. hooop başa döndük:)) ve dolayısıyla yılların anatomisi de denebilir:) Berkimi öperim.
  Not: hocamın kadrajına sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısaca bize pis diyebiliruk o vakit :)) hoca mı elinden öper bı kere senden lens mı ne onu öğrenmişti :))

   Sil
 14. Nil, ürün çok muzip bakmış yalnız:))
  Temizlik konusu bende de aynı, temizlikçi gelmeden ayrı bir operasyon yapıyorum evde. Yoksa her şeyin yeri karışıyor daha çok sinir oluyorum:)
  Aynen yaptığın gibi çocuklara söyleniyorum her seferinde. Arada örnek olsun diye birlikte topluyoruz ama ortam cıvıyor bir süre sonra:))

  YanıtlaSil